איך למתג את העסק בצלצול המתנה?

לפתוח עסק זה לא קל

בוא נודה בזה, יצירת מוניטין לעסק זה תהליך איטי שלוקח זמן. בדרך כלל ביום היוולדו של עסק שלך, הכל יהיה מוכן והדבר היחיד שיהיה חסר זה לקוח שיבוא וייכנס. בין אם אתה מציע בגדים שעיצבת, שירות עיצובי או פרחים – החלק הכי קשה בתהליך הוא עצם מציאת הלקוח, או יותר נכון, התהליך שבו הלקוח מוצא אותך. אתה רוצה לשדר שהעסק שלך חזק, שהוא עבר כברת דרך או שהוא עתיד לעבור אחת כזאת. השלב ההגיוני הראשון הוא לדאוג לשיווק במדיה הדיגיטלית של העסק, אבל אחרי שכבר שמת את עצמך שם בשוק אתה יכול להתקדם לשלב הבא – מיתוג.

מה זאת אומרת מיתוג?

מיתוג זאת מילה גדולה, אבל כשמנסים לפשט אותה מדובר דווקא במשהו שקל מאוד להבין. מיתוג הוא קישור של העסק שלך לערך מסוים או תחושה כלשהי שאתה מזדהה איתה – זה יכול להיות יוקרה, אולי דווקא פשוט וצניעות, הכל תלוי הקשר. המיתוג ייתן ללקוח שלך את החוויה שאתה רוצה לתת לו ויעזור לך להביע את התחושות שלך כלפי העסק בצורה הטובה ביותר – ובוא נודה בזה, מוזיקה היא כנראה הדרך הכי טובה להתחיל.

איך צלצול המתנה מקדם את העסק שלי?

ג'ינגל עסקי הוא צוהר משמעותי להבעה עצמית. באמצעות שיר קליט וכיפי תוכל להעביר ללקוח שלך מידע רב על העסק שלך שיכול לשמש אותו רבות. המתנה על הקו היא לא תמיד קלה, הרבה פעמים לקוחות יתייאשו ויעברו לאיש העסק הבא. במידה ותדאג לכתיבת ג'ינגל קליט, מושקע וכיפי, ייתכן שתמנע מלקוחות רבים להתייאש ולהמשיך הלאה. כלומר, מדובר בפריט שמעניק לך גם את היכולת והמקום לשווק את העסק שלך ולמתג אותו וגם אמצעי שכנוע ללקוחות על הקו שהשירות שאתה נותן שווה את ההמתנה.

איך כותבים ג'ינגל?

כתיבת ג'ינגל היא לא תמיד משימה קלה והיא דורשת חשיבה מעמיקה ומורכבת. כאמור, מדובר בפריט מיתוגי לכל דבר שיקושר לעסק שלך ואג'נדות שלו. האם תעדיף למתג את העסק שלך באופן הומוריסטי? אולי דווקא באופן מרגש ואישי? תנסה לחשוב על איזה רגש אתה מעוניין לשחק ומיהו קהל היעד שאתה פונה אליו. חנות פרחים למשל, תכתוב ג'ינגל שונה מאוד מבית עסק לפריצת מנעולים.

האם אפשר לכתוב גי'נגל לבד?

עם התמדה והשקעה ניתן לעשות כמעט כל דבר לבד. אתה יכול לכתוב את המילים ואת הלחן ובאמצעות תמיכה בסיסית של אולפן הקלטות ליצור את הג'ינגל שאתה מחפש. עם זאת, יש משמעות רבה להתייעצות עם איש מקצוע שמתמחה בנושא. מדובר בכלי שישמש את העסק לעוד שנים רבות שכנראה תיצור פעם אחת בלבד – למה לא להשקיע ולדאוג שהתוצאה תענה על כל הקריטריונים שאתה מחפש?