בעל עסק? הנה כמה טיפים מנצחים להתייעלות נכונה

בעל עסק? הנה כמה טיפים מנצחים להתייעלות נכונה

בישראל יש מאות אלפי עסקים רשומים, אבל המספרים הפחות מעודדים הם אלה שמראים כמה מהעסקים נסגרים בשנה. בעלי עסקים מהווים את הנתח העיקרי של המשק, ובשנה האחרונה, שהייתה מלאה עליות וירידות בעולם העסקי, חווינו זאת על בשרינו. בין אם אתם מנהלים חנות עם מספר עובדים, או בעלי מקצוע פרילאנסרים, קל לוותר על יוזמות ברוכות שנועדו להביא לחיסכון עתידי בהוצאות העסק, במיוחד בתקופה הנוכחית שמעמידה את בעלי העסקים בפני אתגרים רבים וייחודיים.

וזה רק חלק מהסיבות לחוסר ההצלחה, בתוספת לסיבות הנובעות מקשיים ספציפיים המאפיינים את ישראל, כמו למשל חוקים רגולטרים. על כן, אספנו כמה טיפים שאפשר ליישם אותם באופן מהיר. חלקם אפילו מהיום להיום. טיפים שמומלץ ליישם כבר מהיום, ושיעזרו לכם להתחיל לחסוך כבר מחר.

רכישת קופה ממוחשבת

הצרכנים הינם הלב של העסק ונוחות לצרכן היא קריטית בעת מכירה. על מנת לנסות להביא את הצרכנים לפעילות פשוטה, קופה ממוחשבת מתקדמת היא מפתח משמעותי להצלחה ולהתפתחות עסקית, אשר מעבר לשליטה בדו"חות ההוצאות וההכנסות של העסק, סליקה מאובטחת בתקן EMV, תהליך התשלום יקל על הלקוחות. קופה ממוחשבת מומלצת לכל סוג עסק: חנויות בגדים, סופרמקטים, רשתות שיווק ועד למכירת מוצרים בדוכני שטח.

לבנות אסטרטגיה

אחת הטעויות הנפוצות שבעלי עסקים עושים היא שהם מנסים לעשות הכל מהכל. גם לדאוג למלאי, גם למכירות באתר האינטרנט, גם למשכורות עובדים וגם שהחנות עובדת בצורה טובה. הבסיס להצלחה הוא לבנות תוכנית עסקית מקיפה לאורך תקופה של 12 חודשי השנה, ברמת פירוט רחבה ככל האפשר. שכר עובדים, הוצאות מול הכנסות ועוד. התוכנית תהווה בסיס למעקב אחר התנהלות העסק בתקופת ההקמה וההרצה.

צמצום סיכונים

דווקא בתקופה מאתגרת זו, אין כל סיבה להעמיס עלויות מימון של העסק על הרכוש הפרטי. בעלי עסקים, קטנים וגדולים כאחד, נוטים להביא מקורות מימון על חשבון המשכנתא של הדירה הפרטית, ההתחייבות לרכב ושאר חשבונות אישיים. מהלך זה אינו מומלץ ואף עלול לסכן אתכם. עם קצת חקירה, אפשר לצמצם לא מעט סיכונים ולהגיע להסדרים שונים עם חברות וגופים במשק.

שמירה על רלוונטיות

העולם העסקי של היום הוא דינאמי ומשתנה מעת לעת. כל עסק, מהקטן ועד הגדול, חייב להיות עם היד על הדופק כדי לשמור על רלוונטיות, להיות ער לשינויים בשוק ולמכור חוויה מלאה, כפי שלקוחות דורשים היום.

ניצול תוכניות התמיכה המסובסדות – התוכנית לעסקים של משרד הכלכלה והתעשייה מספקת מגוון של תכנים נהדרים מסובסדים לבעלי עסקים קטנים – ייעוץ וליווי עסקי, מסלולי מימון, הלוואות ושיווק. גם גופים מסחריים כמו בנקים מציעים תכניות תמיכה שונות, הרצאות וסדנאות.

לסיכום, במיוחד בתקופה הנוכחית, עשו חישוב מחדש בכל הקשור לתזרים המזומנים, ההוצאות והכנסות. נסו להתייעל כמה שיותר, כי אפשר לדעת איך משבר הקורונה יתפוס אתכם בעוד חודש.