החלמה אחרי שתלים בשיניים – מה צריך לדעת?

השתלת שיניים, השתלת שיניים בזאלית, שתלים זיגומטיים

שתלים דנטליים הם הליך שרופאי שיניים משתמשים בו כדי להחליף שיניים. וחשוב להבין מהו תהליך ההחלמה אחרי שתלים בשיניים. שתלים דנטליים הם עמודי טיטניום זעירים שרופאי שיניים מציבים בעצם הלסת ומחברים גשר קבוע, כתר בודד, תותבת שלמה או תותבת חלקית למעלה. כמו כל ניתוח אחר, להשתלות שיניים לוקח זמן מה להחלים וצריך סבלנות. כמו כן, העצמות שלכם זקוקות לזמן לתיקון, וההליך כולו עשוי להימשך חודשים. עם זאת, בהתאם למספר השתלים שקיבלת, החתך עשוי להחלים תוך שבועיים בלבד.

כמה זמן תסבלו מכאבים?

סוג ההשתלה שתבצע משפיע על משך תהליך הריפוי – הליך השתלה פשוט – אם רק החליפו לכם שן אחת, העצם שלכם טובה, ואין צורך בהשתלה, אתם אמורים להרגיש אי נוחות קלה רק במשך כמה שבועות. אם עברתם ניתוח התקנת שתלים פשוט שלא הצריך השתלה, סביר להניח שתהיה לכם נפיחות מינימלית ביותר, ואי נוחות בעקבות הטיפול עשויה להימשך מספר ימים. אם אתם סובלים מכאבים, רופא השיניים עשוי לרשום תרופות להקלה עליכם. אתם אמורים להיות מסוגלים לחדש את משטר המזון הרגיל שלכם לאחר שבעה עד עשרה ימים. החלמה אחרי שתלים בשינייםהליך השתלה מורכב – אנשים מסוימים עשויים לקחת זמן רב יותר להחלים מאחרים. מי שיש לו כמה שתלים או שעבר ניתוח מסובך עלול לסבול מאי נוחות נוספת. לאחר הניתוח, סביר להניח שרופא השיניים ימליץ לכם לצרוך רק מזון רך בששת השבועות הקרובים.

החלמה אחרי שתלים בשיניים

מהו זמן ההחלמה אחרי שתלים בשיניים?

זמן החלמה תלוי בסוג הניתוח הנדרש, סוגי שתלים:

  1. השתלת שיניים
  2. השתלת שיניים בזאלית
  3. שתלים זיגומטיים

זמן ההחלמה תלוי כמובן גם בבריאות הפה הכוללת, לרבות – מספר השיניים שעקרת והשתלת (שיניים בודדות, מרובות או מלאות). בהתאם לאיכות העצם ולגודל השתלים, הריפוי הראשוני עשוי להימשך 7-10 ימים, אך השתל ישתלב במלואו בעצם ויהיה מוכן לשלב השיקום של הטיפול שלכם בעוד 3-6 חודשים! כמו כן, בחירות אורח החיים עשויות להשפיע באופן משמעותי על זמן הריפוי של השתלת השיניים שעברתם. עישון, לדוגמה, יכול להוביל לבעיות שתלים וכישלון, כמו גם להאריך את הזמן שלוקח להחלים ועלול לפגוע בתהליך הריפוי שלכם.

למידע נוסף וביקורות לחצו כאן לפורטל העסקים