טיפים איך לבחור קופה רושמת חכמה

במציאות העכשווית במסגרת ההיערכות לפתיחת עסק חדש או סניף חדש של בית עסק, אחד הנושאים החשובים הוא רכישה של קופה רושמת, כדי לנהל נושאים שונים הקשורים לעסק.

בחירה של קופה רושמת

התוכנה שבה משתמשים בעת הפעלת הקופה הרושמת היא הליבה של העסק ויש לה תפקידים חשובים ביותר. בהתאם לתחום הפעילות של העסק כדאי לבחור את הממשקים הנכונים אשר יש בהם התמקצעות בתחום העשייה של העסק.

לצורך כך יש לבדוק את הנושא מכל ההיבטים כדי לבחור את התוכנה שהיא הנכונה ביותר עבור כל בית עסק.

שליטה של הנהלת החשבונות

המערכת מאפשרת להפיק חשבוניות מס קבלה, חשבוניות ללקוחות קמעונאיים. ריכוז שעות העבודה של העובדים אשר מועברים להנה"ח.

תוכנות ייעודיות למסעדות

מסעדה לדוגמה חייבת קישור אל שירות משלוחים כדי לתפעל ביום יום את אופציית המשלוחים שהוא חלק עיקרי בפעילות העסקית של המסעדה.

רשת אופנה

סניף של רשת קמעונאית להלבשה, חייב להיות מקושר למשרד האחורי של רשת האופנה כדי שעם קריאת הברקוד בעת המכירה בקופה, יופיע בחשבונית כל המידע לגבי הפריט שנמכר. איזה דגם, מידה, צבע וכו'.

חיבור לרשת המחשוב של הנהלת רשת האופנה

אם מדובר בסניף אחד מתוך רשת החנויות, הוא חייב להיות מקושר גם לשאר הסניפים כדי שתהיה אפשרות לאתר פריט מסוים שחסר בסניף מסוים, אך אפשר לבקש מסניף אחר שיעביר אותו וכך הלקוחה תקבל את הדגם שביקשה תוך כמה ימים.

הפקת דוחות ממוחשבים

אחד הנושאים החשובים ביותר בכל קופה רושמת היא האפשרות להפקת דוחות שונים. מדובר בדוחות יומיים, שבועיים, חודשיים ושנתיים של ההכנסות, עריכת השוואה בין ההכנסות במועדים שונים כמו שנים, חודשים או חגים. כמו כן אילו פריטים הם הנמכרים ביותר, אילו פריטים אינם נמכרים כלל ועוד.

הפעילות המשמעותית של המשרד האחורי

במשרד האחורי קולטים את כל החשבוניות של הספקים לאחר שהארגזים נבדקו ונספרו וכמות הסחורה שהגיעה תואמת את החשבונית. פריטים חדשים מוזנים למערכת כדי שיהיו חלק מהמלאי.

תכנון תזרים המזומנים של העסק

בהתאם לחשבוניות של הספקים, המנהל יודע כמה תשלומים עליו לבצע בכל יום או בכל חודש וכך הוא שולט על ההוצאות ולא חורג ממסגרת האשראי שלו.

שיטות תשלום חדשניות

הקופה החדשנית מאפשרת ללקוחות לשלם באמצעות שיטות מתקדמות מעבר למזומן ולכרטיסי האשראי על כל סוגיהם, כמו ארנק דיגיטלי, אפליקציות של תשלום באמצעות הטלפון הסלולרי ועוד.

אבטחה על התקנים הבין לאומיים

לאור מעשי מרמה שקורים לא אחת ברשת, כל נושא התשלום באמצעות כרטיסי אשראי מתבצע במערך סליקה מאובטח על פי הכללים הבין לאומיים בנושא זה.

שירות טכני מקצועי עבור הקופה הממוחשבת

הקופות החדשות הן למעשה מערך מחשוב מתוחכם אשר פועל בכמה מישורים, כקופה רושמת שהיא בעלת יכולות רבות על פי הממשקים שלה. ברוב המקרים הקופה עובדת לאורך זמן ללא תקלות, אך קורה שיש מעת לעת תקלות. חשוב לדעת שיש צוות תמיכה פעיל אשר מעניק שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח בשעת חירום, כדי לסייע לו לפתור את הבעיה ולחזור להתנהלות הנורמטיבית של הקופה לשירותם של הלקוחות.

רכישה השכרה ועסקת טרייד אין לקופה

את הקופות הללו אפשר לרכוש, להשכיר ובמידת הצורך לבצע טרייד אין כאשר יש צורך בקופה מתקדמת יותר. רוכשים קופה רושמת חדשה, מחזירים את הקופה הנוכחית ומזדכים על חלק מהעלויות.

לאחר בדיקת מלוא הנתונים והאפשרויות, כל בית עסק בוחר בקופה ובתוכנה הנכונה ביותר עבורו.