טיפים לניהול זמן

בעל עסק? כך תלמד לייעל את הזמן שלך בעסק

כשאנחנו חוסכים בזמן- יש לנו יותר זמן לעצמנו, אנחנו מקבלים זמן חדש שנולד לפיתוח העסק, לדברים שאנחנו לא מתעסקים בהם ביום יום שלנו שיכולים להגדיל ולהצמיח את העסק שלנו עוד יותר.

תזכרו שזמן שווה כסף

אם יש משהו שאתם מאוד לא אוהבים לעשות / לא טובים בו, והוא לוקח לכם המון זמן, שווה לכם להכניס עובד שיעשה את המשימה הזו עבורכם וכך תאפשרו לעצמכם ניהול זמן נכון , ואתם תתעסקו בדברים החשובים באמת. בדברים שאתם אוהבים לעשות, טובים בהם, שאתם מרגישים זריזים ופרודקטיבים. להיות מתוסכל ממה שאתה עושה לוקח המון זמן, ואתם כנראה לא תעשו את זה מספיק טוב.

תמיד היו יסודיים

נכון, לא פשוט להתמיד בדרך, כל הזמן צץ משהו, אך כל עוד לא נהיה מסודרים ונדע איפה כל דבר יושב, מתי יש פגישה איפה, עם מי, מי המשתתפים בה, הכל יראה ככאוס אחד גדול.
אין בעל עסק אחד שזה לא קרה לו ובשביל זה יש כלים לניהול עסקים גדולים וקטנים. האי נעימות ותחושת ההלקאה העצמית שלאחר מכן לא שוות את זה. עבדו מסודר, לאורך זמן, מתחילים להתרגל לזה. היו עקביים.

תשתדלו לחשבו רחוק

ישנם דברים שיכולים לייעל את העסק שלנו ואין לנו זמן להתעסק בהם ולעצור את השיגרה הקבועה שאנחנו מתמקדים בה. במידה ונתעסק בטווח הרחוק ודברים יתחילו לעבוד בצורה אוטומטית, נפגע בכאן ועכשיו, רק לכמה ימים, אך בטווח הרחוק (קרוב) של עוד חודש, יתפנה לנו המון זמן והדברים יתחילו לפעול ביתר פשטות. זה שווה את זה.

חלקו את העבודה בצורה נכונה ולא בהכרח בצורה שווה

אם יש עובד שטוב במשהו אחד וממש גרוע במשהו אחר, תחשבו איך לגרום לו תחושת הצלחה ואיך ירגיש פחות תסכול, תנו לכל אחד את מה שמלהיב אותו, את מה שהוא טוב בו ושייתן לו תחושה טובה וכך תחלקו את ניהול זמן שלכם ושל העובד בצורה נכונה. העבודה תראה בהתאם. כך פחות תתעסקו בשאלות, בתלונות, ברצונות. תהיה חלוקה ברורה של עבודה והפעם-נכונה.

הגדירו משימות מראש, לזרום בעסק זה אסון

הנכון הוא להגדיר מטרה ברורה מראש, עם דד ליין ותאריכים. בתוך המטרה יהיו המון יעדים שידועים על כל העובדים מראש, כך לא תפספסו דברים, העסק יתקדם בצורה נכונה והדברים לא ימרחו. אתם תרגישו שינוי מאוד מהיר.

עמדו בזמנים וביעדים, קבעתם אותם לא לחינם

כשאנחנו לא עומדים בזמנים שקבענו אנחנו מרגישים שאין לנו מילה מול עצמנו. אל תשברו לעצמכם את המילה. אל תשברו לעצמכם את המילה מול העובדים שלכם. כשאתם רוצים אתם יכולים.

בהצלחה,

שירן שמש

www.shemeshiran.co.il