יזמות נדלן- איך להתחיל

אז מיהו יזם נדל"ן? או מהי יזמות נדלן? כל אדם יכול להיות יזם נדל"ן. יזם הוא אדם שמצליח לזהות הזדמנות לעשות רווח גדול בשוק הנדל"ן. יזמות נדלן או יזם יכול להיות אדם שקנה דירה במחיר נמוך ולאחר מכן מכר אותה במחיר גבוה. יזם נדל"ן יכול להיות גם חברה או קבלן שבחר לקנות קרקע במחיר נמוך ועליה לבנות בניין מגורים. זיהוי ההזדמנויות היא בהחלט נקודת המפתח ליזם המתחיל וניהול זמן שלו בצורה הכי יעילה. זיהוי ההזדמנויות זה לא כשרון מולד אלא מיומנות שאותה מפתחים עם השנים, מתוך היכרות עמוקה עם השטח וגם אפשר לטפח אותה באמצעות לימודים והכשרה.

סוגי עסקאות הנדל"ן ליזם המתחיל

ישנן שלושה סוגי עסקאות נדל"ן עיקריות המוגדרות כעסקאות יזמות.


הראשונה והמוכרת ביותר היא עסקת האקזיט:

בעסקה זו רוכש היזם נכס רעוע מאוד שלעיתים אפילו אינו ראוי למגורים במחיר נמוך כמובן. היזם משפץ את הנכס או בעצמו או על ידי אנשים מקורבים לו וזאת על מנת לחסוך בעלויות שיפוצים ובנייה ואז מוכר את הנכס במחיר גבוה בהרבה ממה שקנה.

העסקה השנייה שגם היא מוכרת לא פחות היא נכס מניב:

בסוג עסקה שכזה היזם קונה דירה שהיא בעצם דירה להשקעה שבה הוא לא יגור, לאחרונה הרבה מאוד אנשים התחילו להתעניין בדירות להשקעה בארצות הברית. הוא ישכיר אותה וירוויח ממנה רווח יציב לאורך זמן. עסקה שכזו דורשת כמובן מהיזם השקעה של הון עצמי ומאמץ רב בחיפוש אחר נכס שיכול להניב לו רווח יפה לאורך זמן. יזם נדלן בעסקה שכזו יכול להיות כל אדם, גם כזה ללא ניסיון רב או הכשרה מקצועית, שיש לו הון עצמי להשקעה ושיכול לבצע קנייה שכזו.

עסקת הנדל"ן השלישית נקראת השבחה:

הכוונה בהשבחה היא שהיזם קונה קרקע או נכס בעלות נמוכה מאוד ומשביח אותו. הופך אותו ליוקרתי יותר. ניתן להשביח דירה ישנה על ידי שיפוצים וניתן להשביח קרקע על ידי בניה. בכל מקרה של השבחה הנקודה החשובה בניהול עסקה כזו היא מציאת נכס שיהיה זול מאוד ומשתלם כי בעלויות הבנייה אין כל כך מקום למשחק וקשה מאוד להוזיל אותן.

קורס יזמות נדלן למי כדאי?

קורס יזמות נדלן למי זה מתאים? כל אדם שמרגיש שהוא יכול להיות טוב בזיהוי הזדמנויות נדל"ן, בהבנה של השוק, שהתחום הזה מעניין אותו ושהוא יכול לעשות ממנו רווח נאה, כדאי שינסה להתמקצע. ההתמקצעות יכולה להיעשות גם באמצעות קורס יזמות נדלן ליזם המתחיל במכללות שונות וגם כמובן, ואין תחליף לזה, מהניסיון בעבודה בתחום. מאחר וזהו תחום שיכול להיות מורכב ומסובך רצוי ללמוד כמה מושגי יסוד תאורטיים וגם את הצד המנהלי והחוקי של העניין על מנת שתצליחו ודרככם תישא ברכה.