כלים לניהול עסקים גדולים וקטנים

מה העסק עושה?

טעויות רבות של בעלי עסקים הן שהם בד"כ רצים עם ערימת כסף בכדי להשקיע בעסק שלהם אבל הם אינם יודעים בדיוק במה העסק שלהם יעסוק ואיזה שירות ייתן ולכן חשוב מאוד לגבש החלטה ולדעת מראש במה העסק יעסוק ומה השירות שייתן. יזמים רבים שרוצים להקים עסק חדש חייבים לשאול את עצמם את השאלות האלה בכדי לתת לעסק שלהם התחלה טובה חזקה ויציבה.

ניהול תקציב

ניהול תקציב הוא הכלי חשוב מאוד להצלחת העסק. ניהול התקציב מבטיח בעצם לבעל העסק שהוא צופה את ההוצאות שלו ומכין עצמו מראש לכל תרחיש שיכול לקרות לו במהלך בניית העסק בין אם זה השקעה אותה רוצה בעל העסק להשקיע, לדעת מתי ניתן לרכוש דברים ומתי יש לצמצם. רבים ממנהלי עסקים חדשים אינם מבצעים את פעלת תכנון וניהול התקציב ומוצאים את עצמם בחובות גדולים ובמקרים קשיים יותר בפשיטת רגל. לכן חשוב מוד לבצע תכנון וניהול תקציב.

מי קהל המטרה?

כל בעל עסק צריך לבצע מחקר ופילוח שוק בכדי להבין מי הוא הקהל שאליו צריך לפנות. רבים מבעלי העסקים הצעירים "יורים לכל הכיוונים" ומשקיעים את הכסף לשיווק שלהם במקומות לא רלוונטיים ולכן נוצר בזבוז גדול של כסף שבכך גם התבזבז הרבה כסף וגם הלקוחות שרצינו שיגיעו ויירכשו את המוצר, לא יעשו זאת.