מערכת ניהול חניונים

עבור נהג אשר מחפש חניון כדי להחנות את הרכב שלו, חשוב למצוא חניון בעל גישה נוחה ומערכת  חדשנית בכל מה שקשור למציאת מקום חניה, תשלום ויציאה מהירה מהחניון.

מערכת ניהול חניונים

מערכת ניהול חניונים מורכבת מכמה רבדים אשר בזכותם החניונים מנוהלים באופן חכם ונוח מאד לציבור הנהגים. בכניסה לחניון, מצלמה מצלמת את לוחית הרישוי וכך המערכת יודעת איזה רכב נכנס ובאיזו שעה. הנהג ממשיך בנסיעתו וכבר מרחוק הוא רואה שילוט גדול ובו סימון ברור אם יש מקומות חניה בקומה זו, או עליו להמשיך לקומות הנוספות בחניון כדי למצוא באחת מהן חנייה בהתאם לשלטי ההכוונה.

בקומה עצמה, כל החניות אשר תפוסות נראות למרחוק עם סימון אדום ואלו הפנויות נראות עם סימון ירוק, לכן קל מאד לנהג לנסוע לכיוון בו הוא רואה את הסימנים הירוקים.

מערכת ניהול חניונים מסייעת מאד גם כאשר הנהג שב לרכב שלו. הוא יוצא במהירות מהחניה ומגיע לעמדת היציאה. כאן הוא מבצע תשלום מהיר באמצעות כרטיס האשראי ומקבל חשבונית מס קבלה תוך כדי התהליך, המערכת האוטומטית מרימה את המחסום וכך הנהג יוצא לדרכו.

בזכות המערכת המתוחכמת ביציאה מהחניון נוצרות שתי פעולות חשובות, האחת היא התשלום המהיר והשנייה היא שאין פקקי תנועה של מכוניות, לאור הפעולות המהירות שאינן לוקחות זמן רב.

תשלום במערכת ארצית כמו פנגו

נהג אשר נכנס לחניון אשר מקושר למערכת ארצית כמו פנגו, מקבל על כך הודעה מיד בכניסה לחניון. אם הוא מאשר את התשלום על פי זמן השהיה שלו, הוא חוסך התנהלות רבה ומבצע ניהול זמן מתוכנן.

בדרך זו, ברגע ההגעה שלו לשער היציאה מהחניון, המחסום עולה והוא יוצא תוך פרק זמן קצר מאד לכביש. המערכת הארצית מחשבת את זמן השהות ועל פי זאת מחייבת את הנהג בהוראת הקבע הקיימת. באופציה זו, הוא אינו מתעכב בעמדת התשלום הממוקמת ליד המעלית או בעמדת התשלום לפני היציאה מהחניון.

ניהול זמן של הנהג

הזמן של כל אדם הוא יקר ולכן הנהגים מעדיפים להחנות את רכבם בחניון מסודר ומודרני, אשר קיימות בו מערכות מתוחכמות היוצרות ניהול זמן מדוד עבור הפעולות השונות וכולן נעשות במהירות וביעילות.

דוחות ממוחשבים לניהול החניון

עקב השימוש במערכות המתקדמות הפועלות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ושימוש בענן, מסוגלים מנהלי החניון לקבל דוחות מבוקרים על תפוסת החניון בשעות השונות ולעקוב אחר מה שקורה בקומות השונות.